Milan Seršen je na predlog Kasaškega kluba Ljutomer in Kasaškega rejskega združenja Slovenije na 8. Kasaški akademiji v Ljubljani pred dnevi prejel nagrado za življenjsko delo.
Milanu Seršenu iz Veržeja je bilo kasaštvo položeno v zibelko, saj sta tako njegov oče kot mama prihajala iz družin z bogato kasaško tradicijo. Že njegov dedek Jože Seršen st. je septembra leta 1920 tekmoval v glavni dirki in zmagal v Ljubljani. Poverjeništvo za kmetijstvo mu je za zmago podelilo lep stekleni pokal, ki je na ogled v Muzeju ljutomerski kasač na hipodromu v Ljutomeru.
Njegov oče Jože Seršen je bil aktivni rejec in tekmovalec, ki je v skoraj 50-letni tekmovalni karieri nanizal veliko zmag, tudi zmago v prvi dirki za Pokal Slovenije s kobilo Fito leta 1991 na Brdu.
Milanova mama Alojzija je bila hči največjega rejca ljutomerskih kasačev v sredini 20. stoletja Ludvika Slaviča starejšega iz Grab, ki je svojčas postavil jugoslovanski rekord in osvojil tri jugoslovanske derbije. Alojzija Seršen, rojena Slavič, je za doto dobila dobro plemensko kobilo Fidelo, s katero je naprej tekmoval Milanov oče, kasneje pa jo uporabil tudi za pleme. Od takrat do danes so Seršenovi rejci ljutomerskega kasača materne linije F.
Milan Seršen je rasel in živi s konji kasači. Reja konj, trening in kasaške dirke so bile in so način življenja na kmetiji Seršen v Veržeju. Svoj prvi nastop je opravil že v 80 letih s kobilo Dito II, prvo zmago pa dosegel nekaj let kasneje s kobilo Fireto. Nato je med drugim zmagoval še s Fidasom, Feno, Fendo, Fildo, Fisto in Fenito. Skupno je dosegel skoraj 30 zmag, a največji uspeh je drugo mesto v slovenskem kasaškem derbiju leta 1992 s kobilo Feno v Ljubljani. Istega leta je s Feno v dirki za Pokal Slovenije v drugem teku osvojil tretje mesto, kar je zadoščalo za skupno četrto.
Rejske in tekmovalne navade ter ljubezen do kasaških konj je prenesel na sina Saša, ki nadaljuje in ohranja bogato tradicijo družine Seršen v reji ljutomerskih kasačev in kasaških dirk.
Po prelomu tisočletja je Milan počasi svoj sedež v sulkiju popolnoma prepustil sinu Saši, sam pa se je bolj posvetil trenerskemu in rejskemu delu. Zadnjo dirko je odpeljal leta 2007. Kot trener je v času, odkar je opustil vajeti v dirkah, osvojil še 20 zmag, pod njegovim »vodstvom« pa so zmage vpisali Finejša I, Fidelia, Fiorela, Hand Right (tudi z rekordom hipodroma Polena v Lenartu), Home By Ten, Foka, Fido in Fjori. Skupno so zabeležili več kot 100 uvrstitev med prve tri.
V zadnjih letih je največ trenerskih uspehov požel s Fjorijem, ki je leta 2017 osvojil državno prvenstvo dveletnikov. Fjori se poleg državnega naslova lahko pohvali še s 3. mestom v derbiju 2019 ter zmagama v finalu krožne dirke 4-letnikov leta 2019 in veliki nagradi za pokal Ljutomerskega kasača 2020 v Ljubljani.