KRZS.SI
  • Domov
  • KRZS
    • Organi združenja
    • Pravni akti
    • Članstvo
    • Zapisniki sej
  • Statistika
  • Kasač
    • Zgodovina kasača
    • Izvorne linije
    • Seznam žrebet
  • Galerija
  • Povezave
  • Kontakt
13. maja, 2021

V Stožicah prve dirke sezone, Pokal mesta Ljubljana osvojila Michelle

V Stožicah prve dirke sezone, Pokal mesta Ljubljana osvojila Michelle
13. maja, 2021

Ljubljanske Stožice so gostile prve tekmovalni dan sezone. Kljub lepemu sončnemu vremenu gledalci tokrat še niso smeli prisostvovati dirkam. 7 točk sporeda je ponudilo zanimive in napete boje, ki so postregli z zelo dobrimi kilometrskimi časi na srednjo distanco. V glavni dirki dneva, Pokalu mesta Ljubljane, je ženska naveza Darja T. Dolinšek – Michelle ugnala vse moške kolege.

Na štart je bilo prijavljenih 65 konj, a jih je nekaj svoj nastop opravičilo. Prvo dirko nove tekmovalne sezone sta dobila Palattin (El Nino – Petrana Lobell) in Boris Vukosavljević. Domačina sta večino dela postorila že na štartu, saj prevzetega vodstva iz pozicije 1 nista več izpustila iz rok.

Druga dirka je pripadla Primeu MS (Turbo Sund – Principessa Ovi), ki je kljub galopu in zaostanku na štartu pokoril vse tekmece. S tem je 4-letnik, ki se je pred tedni izkazal že v močni dirki na Madžarskem, “sošolcem” poslal jasno sporočilo, kam meri v 31. slovenskem kasaškem derbiju.

V tretji točki sta prvo zmago kariere zabeležila Rio Flora (Friction – Rio Vista Vita) in Borut Zaletel. Presenetljivo zanesljivo, a povsem zaslužena sta tekmece ugnala iz vodilne pozicije, ki sta si jo izborila še pred prvim ovinkom. Tudi Rio Flora je letošnja derbistka.

Michelle in Darja T. Dolinšek, zmagovalki Pokala mesta Ljubljana
Michelle in Darja T. Dolinšek, zmagovalki Pokala mesta Ljubljana

Četrti na vrsti so bili člani “odprte” skupine. Večina jih je že preko zime redno nastopala, zato je bilo pričakovati izjemno zanimivo dirko. To se je tudi potrdilo, novo zmago pa je na svoj konto prištel Take Me Home s Paolom Scamardello.

Peta dirka je odšla v roke Magic Looka (Look de Star – Manisha Vita) in voznika leta 2020 Janka Sagaja. Magic, ki je že nekaj časa v tekmovalnem pogonu, je s konkurenco opravil rutinirano in potrdil, da dobri rezultati iz tujine niso naključje.

Predzadnji na vrsti pa so bili udeleženci letošnje Pokala mesta Ljubljane. Cela plejada izvrstnih in uveljavljenih slovenskih konj, štart na srednjo distanco in nagrada 3000 evrov. Takoj po štartu je v vodstvo prešla Michelle (Impeto Grif – Money Falu) z voznico Darjo T. Dolinšek. Dami sta narekovali tempo, konkurenti pa so napade začeli pripravljati na nasprotni ravnini. V zadnjem ovinku je galop sesul sanje o zmagi Flotu, Michelle pa sta lovila le še dva izzivalca. Ne Fjoriju ne Don Saxoju ni uspelo in zadovoljiti sta se morala z nižjima stopničkama tekmovalnega odra.

Zadnjo dirko, preizkušnjo francoskih kobil, je kljub 60 metrom dodatka dobila Dar La Nota z Blažem Janom. Tako ko nekateri drugi zmagovalci dneva, je tudi ona “predirkala” zima v Italiji, kar ji je gotovo koristilo.

Celotne rezultate najdete TUKAJ, galerijo iz Stožic pa TUKAJ.

Naslednje dirke bodo 23. maja v Komendi.

Previous articleFrodo S poskrbel za nov državni rekord - 1:13,4 na 2640 metrov!Next article Cyber Lane po drugi zmagi v Copenhagen Cupu končno tudi prvič v Elitloppet?Cyber Lane Aleš Pavšič Johan Untersteiner

Nedavne objave

SEZNAM PREGLEDNIH MEST ZA KASAČE, LJUTOMERSKE KASAČE, AMERIŠKE QUATER KONJE, AMERIŠKE PAINT KONJE, APPALOOSA KONJE 202228. julija, 2022
Seznam preglednih mest za kasaška žrebeta23. maja, 2022
POSODOBLJEN SEZNAM LICENCIRANIH ŽREBCEV ZA L.20224. maja, 2022

KRZS

Kasaško rejsko združenje Slovenije

Kontakt

Kasaško rejsko združenje Slovenije
Cesta I. slovenskega tabora 16
9240 Ljutomer
+386(41) 363 754
zdruzenje.krzs@gmail.com
Izdelava spletna strani: Epro Ljutomer d.o.o.

KRZS

Kasaško rejsko združenje Slovenije
Cesta I. slovenskega tabora 16
9240 Ljutomer
+386(41) 363 754
+ 386(31) 326 926

Zadnje objave

SEZNAM PREGLEDNIH MEST ZA KASAČE, LJUTOMERSKE KASAČE, AMERIŠKE QUATER KONJE, AMERIŠKE PAINT KONJE, APPALOOSA KONJE 202228. julija, 2022
Seznam preglednih mest za kasaška žrebeta23. maja, 2022
POSODOBLJEN SEZNAM LICENCIRANIH ŽREBCEV ZA L.20224. maja, 2022
Licencirani kasaški žrebci za sezono 20223. marca, 2022

Izdelava spletne strani: Epro Ljutomer d.o.o.